Miért akadályozza a kormány az elszámoltatást?


„Vagyonelkobzást a politikus bûnözõknek!”


A választási kampány finisében tartott sajtótájékoztatót Vona Gábor csütörtökön.


A Jobbik kampányának azért fõtémája az élõsködés felszámolása, mert az országnak - meglátásuk szerint - ez a legsúlyosabb problémája. A politikai pártok vitáinak többsége strukturális reformokról zajlik, elsõsorban e kérdésekben ütköztetnek: milyen strukturális reformokkal kellene rendbe tenni az oktatás, az egészségügy, az önkormányzatok helyzetét vagy a nyugdíjrendszert vagy bármely államigazgatási témakört.


A Jobbik álláspontja: szükség van szinte minden területen szerkezeti átalakításokra, de valójában a problémák gyökere nem strukturális, hanem finanszirozásbeli. Mindegyik területen a finanszírozás hiánya a valódi problémának a gyökere.


Az ok nem az, hogy nincs pénz, hanem az hogy a pénz eltûnik mielõtt ezekhez, a szektorokhoz eljutna, az országban zajló élõsködés miatt.


3 fõ típusú élõsködést különböztetnek meg a kampányban


- A nemzetközi tõke magyarországi jelenléte, gazdasági bûnözés.


- A cigány kisebbségnek azon része, azon százezrek, akik a törvényen kívüli életformát választják a maguk számára.


- Legsúlyosabb, a politikus bûnözés. Maga a politika és a korrupció.


A Fidesz legtöbb embert mozgósító választási ígérete az elszámoltatás volt. Nagyon sokan hittek ebben, és a Fideszt támogatták, mert azt remélték, hogy a Fidesz a rendelkezésére álló lehetõségeket kihasználja és megvalósítja az elszámoltatást, ami valójában eddig elmaradt.


Orbán Viktor „forradalma a világtörténelem legbársonyosabb forradalma”, amire Gyurcsány Ferenc az élõ példa.


Milyen forradalom az, ahol azt a személyt, aki ellen elvileg ki kellett volna, törni a forradalomnak, azt országgyûlési képviselõként hagyja meg? Az MSZP képviselõi maguk sem értik sok esetben mit keresnek õk az országgyûlésben, és egyáltalán szabadlábon? De a magyar társadalom sem érti, hogy a választási ígéretekkel ellentétben ezen a téren miért nem történt semmi.


Vona Gábor a következõkre is felhívta a figyelmet:


- A napokban derült ki, hogy korengedményes, kedvezményes nyugdíjra jogosultak az országgyûlési képviselõk. 55 évesen már 8%-os levonás alól is mentesülve nyugdíjba menekülnek. Dávid Ibolya és Magyar Bálint már kérvényezték ezt a maguk számára.


- Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos tevékenységére is kitért, akinek az ellene irányuló vádak kivédésével minden energiája felemésztõdik. A kampányolással az elszámoltatás szinte nem is halad.


A Jobbik a következõ politikusoknak az elszámoltatását, ügyeiknek és politikai tevékenységüknek a megvizsgálását követelné:


Fontossági sorrendet mellõzve: Magyar Bálint, Kóka János, Oszkó Péter, Bajnai Gordon, Draskovics Tibor, Simor András, Szekeres Imre, Juhász Ferenc, Szilvásy György, Molnár Lajos, Veres János, Horváth Ágnes, vagy akár maga Gyurcsány Ferenc is.


Mikor számoltatják végre el ezeket a személyeket? Meddig kell még a magyar embereket félrevezetni, a jó szándékával, és az igazság iránti vágyával visszaélni a jelenlegi kormánynak - tette fel a kérdést.


A Jobbik javaslata az elszámoltatás kérdésében:


1./ Az állami és nemzeti vagyon megkárosítása a Btk-ban külön tényállásként szerepeljen! Mert ma még nem szerepel. A Jobbik szigorúan szankcionálná az ilyenfajta bûncselekményeket.


2./ Ha valaki közéleti szereplõként, politikusként visszaélve jogaival, lehetõségeivel, az állami, nemzeti vagyont megkárosítja:


- egyrészt fegyházban letöltendõ börtönbüntetést szabnának ki, a javaslatuk szerint, érték szerint akár életfogytiglan is büntethetõk lennének ezek a bûncselekmények.


- valamint teljes vagyonelkobzást javasolnak ezekkel szemben.


3./ Mivel köztudott, hogy milyen kreatívak a politikus bûnözõk Magyarországon, ezért nem pusztán a nemzeti állami vagyon ellen elkövetõ személyre terjesztenék ki ezeket, a vizsgálatokat, hanem adott esetben a közremûködõ családtagok személyére is, mivel a leleményességük szinte határtalan.


Az általuk javasolt szankcionálás - Teljes vagyonelkobzást a politikus bûnözõknek! - teljes egészében és mértékében megegyezik a magyar társadalom elvárásaival – zárta a sajtótájékoztatót Vona Gábor.


Kormánnyal kapcsolatos kérdésre válaszolva kifejtette: Reméli, hogy a kormányban is lesz belátás. Egy kétharmados kormány sem mehet szembe a társadalom igazságérzetével. Bízik benne, de vannak a tapasztalatok alapján kétségei. Az elmúlt 20 év keserû tapasztalata, hogy ezt az országot szétlopták. Most már nem lehet megállítani mellé beszéléssel, vakítással. Komoly, kemény intézkedésekre van szükség, határozott lépésekre, a Jobbiké pedig egy határozott javaslat. Vona Gábor bízik abban. Hogy a kormány is belátja ennek szükségességét.


A Kubatov- listáról szóló kérdésére azt válaszolta, hogy érdemi kivizsgálásra volna szükség a pártok adatkezelésével kapcsolatban. A Fidesz és az MSZP egyaránt érintettnek tûnik. A vizsgálatok „kéz kezet mos” alapon elmaradnak. A hangfelvétel ellenére nem indult érdemi vizsgálat, sõt, Kubatov Gábor továbbra is országgyûlési képviselõ.



Orbán Éva