Orbán mégsem megy pofozkodni!!
- Részletek
- Iványi Sándor
- Találatok: 852
Gyere Orbán pofozkodni a gátra! Hívjad Soros Gyurit is, meg a Likudos testvéreid is, ha már a gárdát betiltattátok!
Kérdéseim:
Hol van ilyenkor az a balliberális banda, amelyik évek óta fújol a Gárdistákra?
Miért nem ragadnak õk is lapátot? Havi 1 milliós képviselõi tiszteletdíjért nem segítenek a magyarságon?
Hol van a környezetvédõ LMP? Nosza, gyorsan Schiffer úr, fogjon lapátot!
Hol van az adónkból 21 000 000 dollárral kárpótolt sok zsidó?
Hol van a pofozkodni akaró Orbán Viktor?
Talán fél a gárdistáktól, vagy nem tud úszni?
Mikor takarodnak már el a politikai hatalomból azok, a milliomosok, akik csak a szájukat jártatják, de ha baj van, akkor otthon lapulnak a meleg ágyban?
Orbán Viktor a Bibó kollégium szájkarate mestere többször elmondta, hogy, ha megnyeri a választásokat, felpofozza a Magyar Gárdistákat!
Nosza, itt az alkalom, miniszterelnökünk!
250 betiltott gárdista és kb. 200 jobbikos harcol Gyöngyös-Hatvan térségében!
Kiss Róbert vezetésével kb. 250 gárdista és kb. 200 jobbikos harcol Gyöngyös-Hatvan térségében a gátakon. Elkezdõdött a hosszú éjszakai mûszak. Információink szerint a helyszínen tartózkodó kb. 50 tûzoltó és kb. 30 rendõr egyike sem hajlandó megfogni egyetlen homokzsákot sem.
Helyzetjelentés 22:50-kor:
Sajnos a katasztrofális katasztrófavédelemnek köszönhetõen elvesztettük a harcot ezen a gáton. Hiába voltunk rengetegen a töltésen, nem volt elegendõ homokzsák. 2 órán át várakoztunk a szakadó esõben homokzsákra várva, miközben a víz áttört a gáton. Ezt is meg lehetett volna elõzni, amennyiben hozzáértõ vezetõi lennének a katasztrófavédelemnek és a településeknek. Bementünk a tornaterembe picit szárítkozni és zsákra várni. A csapat nagy része átment Diósgyõrbe segíteni. Mi, itt Vámosgyörkön mentjük a továbbiakban a lakosságot és azok házait. Gerecz Attila, a Jobbik Pest-megyei 13-as Vk. képviselõjelöltje a kampány során segítséget ígért a bajbajutottaknak. Õ is betartotta ígéretét. Derékig sárosan érkezett õ a tornaterembe átöltözni.
Edelényben, az átvezetõ hídról már szinte érinteni lehet a folyót
Éjjel is védekeznek, töltik a homokzsákokat a Borsod megyei Edelénynél, ahol a település belvárosában átvezetõ hídról már szinte érinteni lehetne a folyót, akkora a vízszint.
Nyíregyházáról húsz tûzoltó érkezett, hogy segítsen az ár megfékezésében, és az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Ékövizig) is átcsoportosított mintegy félszáz embert erre a területre - mondta Molnár Oszkár, a település polgármestere a helyszínen az MTI-nek. Hozzátette: a folyó közelében lévõ utcákban folyamatosan szivattyúzzák a vizet. A Bódva vízszintje már most akkora, mint áprilisban, és a tetõzést csak késõbbre várják - részletezte Molnár, aki felhívta a figyelmet arra, hogy a lakosság segítségére is számítanak a védekezésben.
Szaniszló János, Szendrõ polgármestere az MTI-nek azt mondta: jelenleg nagyobb területet vett birtokba már a Bódva a településen, mint az áprilisi árvíz idején. Úgy fogalmazott, hogy a közelben lévõ Rakacai víztározó is hatalmas vizet tart, de már vasárnap este beindultak a kis szifonok, amelyek vizet engednek le az óriási víztömegbõl, ami ugyancsak a Bódvába érkezik.
Harc a természettel - már két halálos áldozata van az ítéletidõnek, munkában a gárdisták
Pillanatkép Miskolc belvárosából
Országszerte súlyos gondokat okoz a szombat óta hullott sok esõ és a szélvihar. Miskolcon egy ember meghalt, amikor rádõlt a felázott löszfal. A városban vízkorlátozást rendeltek el és több épületbe betört a kiáradt Szinva. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében vasárnap délután hét út egy-egy szakaszát zárták le a forgalom elõl vízátfolyás miatt.
Cigányok és gárdisták a gátakon két évvel ezelõtt.
Képünk csak illusztráció, mivel az oroszlános mozgalom tagjairól készült mai, embertársaik megsegítését
bemutató fotókat a hatalom bizonyítékként használná fel ellenük.
Egy ország küzd most a természeti elemek majd’ mindegyikével. Keserûen tesszük fel a kérdést: ugye milyen hasznos lenne most a jól megszervezett Magyar Gárda segítsége? Ez persze csak viccnek szántuk ezekben a nehéz órákban, hisz – mint arról lapunkat nevük elhallgatását kérõ gárdisták tájékoztatták – a Gárda kint van a gátakon és a katasztrófák helyszínein. Nem egyenruhában, és nem hangoztatva azt, hogy õk gárdisták, hisz Pintér országában félõ, hogy késõbb letartóztatnák és börtönbe vetnék õket. (A köztársaság törvényei szerint ugyanis május elsejétõl egy év jár azért, ha támogatja a gárdistákat, kettõ, ha tagja a Mozgalomnak és három, ha annak vezetésében részt vesz valaki.)
A lapunkat megkeresõ gárdista hozzátette: mindezt csak azért tartja szükségesnek elmondani, mert a cionista köztévé egyik riportere feltette a kérdést, hogy miért nem olvashatók a Gárda honlapján, a segítségnyújtásukról szóló beszámolók. Nos, – te nagyon hülye riporter! – azért, mert ezt bizonyítékként használnák fel késõbb. „És most megyek vissza homokzsákot pakolni” – búcsúzott el gárdista barátunk.
Frissítés: A Kuruc.info információ szerint közel 500, gárdistákból és jobbikosokból álló csapat segít önzetlenül Borsod megyében. A Szent Korona Rádió úgy tudja, hogy a helyszínen még 30 rendõr is jelen van, eddig nem léptek fel a gárdisták ellen, igaz, a munkálatokban sem segítenek.
Százötven embert kellett eddig a víz miatt kitelepíteni
A folyamatos esõzés miatt ez idáig 150 embert telepítettek ki a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Boldváról, õket közösségi szálláson helyezték el - közölte Varga Zoltán, az ügyvezetõ kormány önkormányzati minisztere miskolci sajtótájékoztatóján. Tûzoltók, polgári védelmi szakemberek, önkéntesek, a lakosság dolgozik és védekezik Miskolcon és Borsod-Abaúj-Zemplén megye számos településén az esõzés miatt megáradt patakok, folyók mentén, eddig mintegy 180 ezer homokzsákot pakoltak ki, a védekezés tovább tart, az esõ nem szûnik.
A szaktárca vezetõje, aki Káli Sándor Miskolc polgármesterével és Tatár Attilával, az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetõjével közösen tartott sajtótájékoztatót, úgy fogalmazott: az esetleges további kitelepülésekre a katasztrófavédelem, a polgári védelem szakemberei felkészültek.
(MTI)
Autóbalesetet szenvedtek az ítéletidõ miatt, egy nõ meghalt - havazás is elõfordulhat az elõrejelzések szerint szerdáig tartó ítéletidõben
Két halálos áldozata is van a szombat óta tartó rendkívüli idõjárásnak: a 61-es fõút Simontornya, Cece közötti szakaszán történt balesetben egy nõ meghalt, két ember súlyos, egy könnyû sérülést szenvedett vasárnap, mikor egy személyautó vízfolyásra szaladt, megcsúszott, átvágódott az út szemközti sávjába, és összeütközött az ott szabályosan közlekedõ gépkocsival. Az ütközés következtében a szabályosan közlekedõ kocsit vezetõ kiskunfélegyházi asszony a helyszínen meghalt, a vízfolyásra szaladó autóban ketten súlyosan, egy ember pedig könnyen sérült.
Korábban Miskolcon egy családi házra löszfal omlott, két gyermeket és édesapjukat kimentették, ám az apa utólag belehalt sérüléseibe.
A viharos idõ okozta károk miatt vasárnap hajnalig országszerte csaknem 350-szer kellett kivonulniuk a tûzoltóknak és a polgári védelmi szervezeteknek. A víz a lakóházakba szivárog, településeket zár el a világtól - számos helyen útlezárásra került sor.
A sok esõ miatt megáradtak az észak-magyarországi folyók: vasárnap délelõtt a Tarna, a Sajó, a Bódva és a Bodrog vízgyûjtõin intenzíven esett az esõ, a rendelkezésre álló adatok szerint hazai területen szombaton 20-30 milliméter körüli csapadék hullott, de a Mátra és a Bükk térségében a 40-60 millimétert is elérte a lehullott esõ mennyisége.
Észak-Magyarországon, Borsod megyében tûnik a legkritikusabbnak a helyzet: vasárnap délelõtt vészhelyzetet rendelt el Káli Sándor, Miskolc szocialista polgármestere, miután a Szinva kilépett a medrébõl és a Hejõ-patak vízszintje is megemelkedett - mindenki, aki mozgósítható a területeken, a helyszíneken dolgozik. „Ez természeti katasztrófa, drámai a helyzet" - jelentette ki a polgármester.
Miskolc egyes városrészeiben, elsõsorban a dél-kiliáni lakótelepen helyenként több mint félméteres víz hömpölyög a mélyebben fekvõ utcákon. Házak állnak vízben, többen a játszóterek homokozójából lapátolják zsákokba a homokot, és autókat a küszöbig ellepte a víz. Többen védekeznek, homokzsákokat pakolnak, mások csak nézik az áradatot, a sokat megélt idõsek pedig csóválják fejüket: mondván, ilyet még nem láttak életükben.
Az észak-borsodi Kazincbarcikán katasztrófavédelmi válságstábot hoztak létre, mert házakat, pincéket öntött el az ár.
Nyolcvan tûzoltó indult Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe, hogy részt vegyenek az árvízi védekezésben. Az árvízi védekezés legnagyobb erõit a Sajó völgyére koncentrálják, éjjel-nappal dolgoznak a töltéseken. A védekezést nehezíti, hogy folyamatosan esik az esõ, és a töltéskoronák rendkívül nehezen járhatóak.
Molnár Attila, az Észak-magyarországi Regionális Vízmûvek Zrt. mûszaki vezérigazgató-helyettese az MTI-nek arról számolt be, hogy azokon a területeken, ahol a karsztvizeket elérte a csapadék, "ott már zacskós vizet osztanak, mert nem ivóvíz minõségû a csapból folyó víz".
Nem túl rózsás a helyzet Fejér megyében sem: Sárkeresztúron összedõlt egy családi ház, de szerencsére személyi sérülés nem történt, a lakókat átmeneti szállásra költözeti az önkormányzat. Mór határában a halastórendszer egyik tavának a gátja átszakadt, az úton hömpölygõ víz miatt le kellett zárni a Zirc felé vezetõ utat vasárnap. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy az úton valóságos zuhatagként ömlik át a víz az út fölött Bodajk felé. A helyszínt biztosító polgárõrök szerint Bodajkon felkészültek az áradat fogadására, homokzsákokkal próbálják meggátolni, hogy a Gaja-patak kilépjen a medrébõl.
A viharos szélben a Velencei-tóba csúszott vasárnap kora reggel a pákozdi Szúnyog-szigetnél egy személyautó; a benne ülõ két férfinek sikerült partra úszni, így õk nem sérültek meg.
A Független Hírügynökség információi szerint a Tolna megyei Kalaznón egy istállóra omlott az esõ által feláztatott löszfal, a Somogy megyei Rinyaszentkirályon pedig szintén a csapadék és a szél miatt a helyi polgárõrség épülete omlott össze.
Fogyasztók tízezreit érintette rövidebb-hosszabb idejû áramkimaradás szombat este óta a Dél-Dunántúlon, jelenleg 12 településen 1.850 emberhez nem jut el az elektromos energia - közölte az E.ON az MTI-vel vasárnap.
Folyamatosan mentenek a tûzoltók a Balaton déli részén, ahol a nagy viharban tövestõl dõltek ki a fák. Egy teherautó felborult az M7-es autópályán, és a vasúti közlekedés is elakadt. Horváth Iván balatonboglári tûzoltóparancsnok az MTI-nek elmondta, hogy a Balaton déli partján szombaton este fél héttõl támadt fel az orkán erejû szél, azóta tart az ítéletidõ, és folyamatos a riasztás - az összes egységük bevetésen van.
A Zalai Hírlap információi szerint több fakidõléshez is riasztották a zalai tûzoltókat a Balatonról: a legnagyobb vihar Balatongyörökön tombolt, ott parti büfére, kerítésre, lakóházra, vezetékre, jármûvekre, illetve útra is dõlt fa. Leszakadt egy vasúti felsõ vezeték is, s kárt tett az ítéletidõ a helyi kempingben is - tudta meg a lap a katasztrófavédelem ügyeletesétõl. Keszthelyen a parkoló autóra dõlt egy fa.
A rendkívüli idõjárás miatt hétfõ éjfélig várhatók késések a vonatforgalomban a balatoni térségben - közölte a Mávinform vasárnap az MTI-vel.
Több tucatnyi fát döntött ki a vihar vasárnap délután az ajkai Kontext Kft. telephelyére; a 20-30 méter magas nyárfák az üzemépületre és az udvaron álló kamionokra zuhantak rá - mondta Nagy Zoltán, a Veszprém megyei cég ügyvezetõje. A kár több millió forint, de személyi sérülés nem történt. Nagy Zoltán tájékoztatása szerint 8-10 kamion sérült meg - egyiket egy hatalmas fa teljesen kettészelte -, s legalább 18-20 vastag törzsû fa zuhant a telephelyükre: az üzemcsarnokra, az eszközökre, az autókra. "Katasztrófafilmekben lehet ilyent látni" - jegyezte meg.
"A hideg idõ hatására 700-800 méter felett a közeli hegyekben átmenetileg hó is hullhat, de 1300 méter felett már megmaradó hóval is számolhatunk" - tájékoztatta a Kisalfold.hu-t Kiss Márton, Sopron-kurucdombi mérõállomás vezetõje.
Az Idõkép.hu szerint tavaly májusban egy hónap alatt esett annyi esõ, mint tegnap egy nap alatt. A Bakonyban található Kab-hegyen 150 kilométer/órás széllökést regisztrált az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az elõrejelzések szerint szerdáig is eltarthat a szélsõséges idõjárás - az intenzív esõzés várhatóan hétfõn véget ér, addig továbbra is sok csapadékra számíthatunk. Az erõs szél mérséklõdése keddtõl indulhat.
Harmadfokú készültség a Tarnán
Elrendelte a Tarnán a harmadfokú árvízvédelmi készültséget vasárnap este 6 órától az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Ékövizig) – közölte az igazgatóság árvízvédelmi osztályának vezetõje az MTI-vel.
Csont Csaba úgy fogalmazott: a hatalmas intenzitású és hirtelen lezúduló nagy mennyiségû csapadék miatt a Tarnán is magas vízállások alakultak ki, emiatt rendelték el a harmadfokú riasztást. Emlékeztetett arra, hogy a Sajón szintén harmadfok van érvényben, a folyó mentén – elsõsorban a középsõ és alsó szakaszokon – pedig továbbra is intenzíven védekeznek.
(MTI)
800 liter vizet eresztenek le percenként a Velencei-tóból
Percenként 800 liter vizet eresztenek le a Velencei-tóból. A vasárnap 13 órakor megkezdett apasztás azért vált szükségessé, mert a tó vízszintje az utóbbi napok esõzéseinek hatására 176 centiméteresre duzzadt, s az erõs szél korbácsolta hullámok miatt fennáll a parti védmûvek megrongálódásának a veszélye.
A szakemberek megvizsgálják, hogy milyen hatással van a tó vizét elvezetõ Dinnyés-kajtori csatornára a megnövekedett terhelés, s ha a vízfolyás nagyobb vízmennyiséget is elbír, percenként 1,5 millió köbméterre növelik a vízleengedés mennyiségét - mondta el az MTI-nek a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vízkár-elhárítási osztályának vezetõje, ügyeletese.
Kaszap Gábor tájékoztatása szerint a tóba jutó vízmennyiség csökkentése miatt lezárták a felújítás után szinte üres zámolyi tározót, ahol mintegy 4,5 millió köbméternyi vizet tudnak „megfogni”. Az összegyûjtött vízmennyiséggel pedig egy aszályos idõszakban pótolják majd a Velencei-tó vizét.
(MTI)
Vészhelyzetet hirdetnek a Sajó térségében
A környezetvédelmi és vízügyi miniszter szerint nagy valószínûséggel veszélyhelyzetet rendelnek el hétfõn a Sajó térségére.
Szabó Imre, a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóságon tartott vasárnap délutáni sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva elmondta: reggel egyeztetést tartott a kibõvített Mûszaki Irányító Törzs, amelynek egyik feladata, hogy kezdeményezést tegyen veszélyhelyzet kihirdetésére. A szakemberek a veszélyhelyzet kihirdetését vasárnapra az adatok alapján nem tartották indokoltnak – válaszolta a szakminiszter arra reagálva, hogy Káli Sándor, Miskolc polgármestere a nap folyamán az általa elrendelt veszélyhelyzet „megerõsítését” várta a kormánytól.
Az ügyvivõ kormány minisztere hozzátette: a következõ napokra, fõleg a következõ éjszakára vonatkozó elõrejelzések alapján viszont nagy valószínûséggel hétfõn elrendelik a veszélyhelyzetet, ezzel pedig létrejön a kormány koordinációs bizottsága, amely a veszélyhelyzet alatt fogja össze az árvízi védekezést.
Egy másik kérdésre beszélt arról is, hogy az árvízi védekezéssel kapcsolatban felmerült költségeket a kormánynak ki kell fizetnie, de a védekezés költségeinek nagysága annak hosszától is függ. Szabó elmondta, összesen 250 munkatársat vezényeltek át Borsod-Abaúj-Zemplén megyében elsõsorban a Debrecenbõl, Szolnokról és Bajáról. A Sajónál az árhullám valószínûleg meghaladja az eddig mért legnagyobb árvízszintet, a legveszélyeztetettebb település a térségben Sajóecseg - fûzte hozzá. Közölte: Varga Zoltán önkormányzati miniszter útban van Miskolc felé, ahol, ha szükséges, a várható kitelepítések miatt megnyitják a befogadó helyeket, a következõ napokban ugyanis 21 veszélyeztetett Sajó menti település védelmét kell megoldani.
A vízügyi miniszter szerint Miskolcon a diósgyõri városrész a Szinva-patak kiöntése miatt van veszélyben, mivel a tízemeletes háztömbök között 40-50 centiméteres vízfolyam hömpölyög. Kitért arra, hogy harmadfokú készültséget kellett elrendelni a Zagyva folyó alsó szakaszán is. Szabó elmondta: a nap folyamán többször tájékoztatták Bajnai Gordon miniszterelnököt, aki arra kérte, hogy biztosítsák az önkormányzatokat, hogy a költségvetés finanszírozza az árvízi védekezés költségeit.
Kóthay László szakállamtitkár beszámolt arról, hogy az elmúlt néhány napban országos átlagban 20-30 milliméter csapadék esett, de helyenként 60-70 milliméter is, s akadt olyan terület, ahol 100 milliméter csapadék is lehullhatott, ez pedig a május havi átlagos csapadékmennyiség duplája. A szakállamtitkár az állami árvízvédekezés feladatai közé sorolta a Dél-Dunántúlon a Kapos védelmét, valamint a Balaton vízszintjének biztosítását a nagy szél miatt, továbbá az észak-magyarországi folyók védelmét. Kóthay az önkormányzati védekezéssel kapcsolatban azt mondta: a vízügyi ágazat segíti az önkormányzatokat az árvízi védekezésben, díjmentesen rendelkezésre bocsátja a tartalékban lévõ eszközöket, anyagokat és segíti az irányítást is.
Váradi József, a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóság fõigazgatója felhívta arra a figyelmet, hogy az esõzések miatt 40 ezer hektáron védekeznek a belvíz ellen, és az elöntött területek nagysága várhatóan növekedni fog.
(MTI,)
A Velencei-tóba csúszott két férfival egy autó
A viharos szélben a Velencei-tóba csúszott a pákozdi Szúnyog-szigetnél egy személyautó. A benne ülõ két férfinek sikerült partra úszni, így õk nem sérültek meg. A sofõr elmondása szerint társával horgászni indultak a tóhoz. Az erõs szélben azonban a kocsi a tóba csúszott, s ott fejtetõre fordult. Mindketten ki tudtak szabadulni a jármûbõl, partra úsztak, majd csuromvizesen az M7-es autópályához mentek, ahol a segélyhívón kértek segítséget.
Megcsúszott a föld a Bükkben
Bükkszentlászlónál, a dolomitbányánál a nagy mennyiségû csapadék hatására az út baloldalán megcsúszott a föld, közlekedni ezen a részen csak igen óvatosan és csak személygépkocsival lehet. Tehergépkocsi és autóbusz nem fér el. Vízátfolyás miatt lezárták a 2517-es számú utat Varbó és Parasznya között.
Kilépett medrébõl a Gerence-patak, és elárasztotta Bakonybél alsó részét. Eddig mintegy 30 ház és kert áll víz alatt, egy családot kellett kiköltöztetni.
Ember kell a gátra!
Önkénteseket várnak az árvízi védekezéshez Miskolcon - közölte Veres László, az önkormányzat szóvivõje vasárnap. Azok, akik részt kívánnak venni a védekezésben, Orosz Lajos alpolgármesternél jelentkezhetnek a Diósgyõri Gimnáziumban (Miskolc Kiss tábornok u.2.), további információk pedig a 46/370-701 begin_of_the_skype_highlighting 46/370-701 end_of_the_skype_highlighting telefonszámon kérhetõk.
Tahitótfalu és Dunabogdány között
Átszakadt egy horgásztó gátja az mostoha idõjárás miatt, így a 11-es utat elöntötte 60cm magasan a víz. Az áthaladás nem lehetséges csak terepjárókkal. Dunabogdány önkormányzata ezekben a percekben ülésezik, hogy kiszivattyúzzák-e a vizet vagy átvágják-e a bicikli utat, ami szintén megoldás lenne.
Ha szivattyúznak az 1-2 napig eltart, ha átvágják a bicikli utat, akkor 1-2 óra alatt járhatóvá válik az út, de az nagyban befolyásolja a környék közlekedését. Jelenleg Szentendrétõl a 11-es utat egységesen törmelékhalmok és vízátfolyások borítják, ami szintén nagyban megnehezíti a közlekedést.
Javasoljuk, hogy aki Visegrád-Esztergom irányába szeretne utazni az Szentendrén keresztül kerüljön, illetve készüljön fel mindenki a holnap reggeli gigantikus forgalmi dugóra.
Korábban írtuk:
A diósgyõri városrész sok utcájában szünetel az ivóvíz szolgáltatás – mondta Bódi. Arról is beszámolt, hogy nemcsak az áradással és hömpölygõ vízzel kell megküzdeniük, ugyanis a Borsod megyei sajókeresztúri Borsodi Érc, Ásvány- és Hulladékhasznosító Mû (BÉM) Zrt. területén egy méteres kábelalagút gyulladt ki, és nagy füsttel ég. A tûzoltók egy részét át kellett csoportosítani ehhez a káresethez - közölte, hozzáfûzve, azt egyelõre nem tudni, köze van-e a sok esõnek a tûz keletkezéséhez. Hangsúlyozta: jelenleg vízszívattyúzásra sehol sincs lehetõség. A tûzoltóság minden erejét lekötik az életmentési, kitelepítési munkálatok, illetve az utcákat, házakat elöntõ víz útjának terelése.
Vízkorlátozás Miskolcon
Vízkorlátozást vezettek be Miskolcon vasárnap délután – tájékoztatta Veres László, az önkormányzat szóvivõje az MTI-t. Az esõzés okozta rendkívüli helyzet miatt és a város biztonságos vízellátásának védelmében, a város vízellátásáért felelõs Mivíz Kft. több forrást is kizárt a víztermelésbõl – közölte Veres László. Mint elmondta: a vezetékes víz továbbra is biztonsággal fogyasztható, azonban a helyi védelmi bizottság döntése értelmében a Mivíz Kft. vasárnap délután vízkorlátozást vezet be Miskolc területén. A lakosságot arra kérik, hogy takarékoskodjon a vízzel – tette hozzá.
Megállás nélkül dolgoznak
A kiáradt Gaja-patak és mellékágai 30 házat veszélyeztettek vasárnapra virradóra a Fejér megyei Bakonycsernyén; közülük kettõt teljesen körülzárt a víz, de szivattyúzással, homokzsákokkal sikerült megakadályozni, hogy az áradat betörjön az épületekbe – mondta el az MTI-nek a falu alpolgármestere. A községben vasárnapra virradó éjszaka szinte megállás nélkül dolgoztak az áradó vizek megállításán. Éjszaka a Súr-patakból kellett kitisztítani a többszörösére duzzadt vízfolyás által szállított, s a hídnál összegyûlt uszadékot, hajnaltól pedig az áradó Gaja elleni védekezés adott munkát a helység lakóinak, a tûzoltóknak, polgárõröknek – mondta el Ackermann Zoltán.
Több ezer homokzsákot töltöttek meg és raktak ki az Ifjúság utcában, valamint a víztõl körülzárt két ingatlannál. Az egyiknél azt is meg kellett akadályozni, hogy a víz betörjön az istállóba, ahol 15 tehenet tartanak a porta gazdái. A tûzoltók és polgárõrök mellett legalább száz helybeli igyekezett menteni a veszélybe került épületeket. Dél körül már fogytán volt a falu homokzsákkészlete, Ercsibõl vártak mintegy 10 ezer darabos utánpótlást. Addigra azonban kissé apadt a víz, de a helybeliek információja szerint délután, kora este újabb heves esõzés várható a térségben.
Rendszeresen elönti
Bakonycsernye egyébként a víztõl az egyik legtöbbet szenvedõ község a megyében: a falut körülvevõ magaslatokról ugyanis a lezúduló víz és sár rendszeresen elönti a helység alacsonyabban fekvõ részeit. Legutóbb a múlt heti esõzés borított be 15-20 centiméter vastag iszapréteggel több utcát. A község elkészítette a mintegy 800 millió forintos költséggel megvalósítható vízrendezési tervét, majd a legsürgõsebb tennivalókra dolgozott ki 110 millió forintos tervet, de eddig egyetlen pályázaton sem sikerült nyernie. A problémát saját erõbõl pedig képtelen megoldani az évi 300 millió forintos költségvetésbõl gazdálkodó önkormányzat.
Járhatatlan
Újabb hét út egy-egy szakaszát zárták le a forgalom elõl vízátfolyás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében vasárnap délután – tájékoztatta a közútkezelõ társaság megyei ügyelete az MTI-t. Nem lehet közlekedni az Abaújlak-Kupa, a Tomor és Lakk, az Alsóvadász-Homrogd közötti utak egy-egy szakaszán. Ugyancsak járhatatlan személyautóval a Radostyán-Parasznya közötti út, valamint Izsófalva belterületén egy útszakasz. Miskolc belterületén, a Szinva-patak áradása miatt Lórántffy utca egy szakaszát zárták le a forgalom elõl. Ugyancsak nem lehet közlekedni a Tiszaújváros-Kesznyéten közötti úton. Jószerivel a megye teljes területén megállás nélkül továbbra is esik az esõ, immár lassan huszonnégy órája.
(MTI nyomán: Iványi Sándor)
Kérdéseim:
Hol van ilyenkor az a balliberális banda, amelyik évek óta fújol a Gárdistákra?
Miért nem ragadnak õk is lapátot? Havi 1 milliós képviselõi tiszteletdíjért nem segítenek a magyarságon?
Hol van a környezetvédõ LMP? Nosza, gyorsan Schiffer úr, fogjon lapátot!
Hol van a pofozkodni akaró Orbán Viktor?
Talán fél a gárdistáktól, vagy nem tud úszni?
Mikor takarodnak már el a politikai hatalomból azok, a milliomosok, akik csak a szájukat jártatják, de ha baj van, akkor otthon lapulnak a meleg ágyban?