Szemben a globalogazdi és a magyar nemzet érdeke - Bogár László: Az elmúlt évezred legsúlyosabb válságát éljük
- Részletek
- Frigyesy Ágnes
- Találatok: 854
Szemben a globalogazdi és a magyar nemzet érdeke
Bogár László: Az elmúlt évezred legsúlyosabb válságát éljük
A hazugság állandó félelmet gerjeszt, a félelem pedig az ország pusztulásához vezet. Ha ez így megy tovább, tíz éven belül szétroncsolódhat a társadalom szerkezete - mondta Bogár László közgazdász 2009. szeptember 28-án Budapesten egy zártkörû rendezvényen. A neves professzor hangsúlyozta: - A “pusztító világerõ” évszázadok óta rombolja Hazánkat, s nehéz felvenni vele a gyilkos harcot, mert álruhában jelentkezik.
Egy nép kifosztásához két fontos tényezõt kell megszüntetni, az ész és erény kettõsségét. Azok a közösségek, ahol felszámolják az észt és az erényt, elpusztulnak. Ha egy népnek nincs megfelelõ tudása, kifosztható, majd elpusztítható lesz.
Bogár László szerint államiságunk 1000 éve alatt, az elsõ ötszáz évben a Szent Korona magyarsága képes volt arra, hogy elhárítsa a belsõ és külsõ támadásokat. Vezetõi nem tartottak alávetésben senkit, mert mindenki a Szent Korona alattvalója volt.
A XV. század óta viszont lejtõn vagyunk: kifosztott bennünket tatár, török, Habsburg és orosz. A jelenlegi globális világhatalom nem fizikai térben épült, hanem szimbolikus térben. A globális hatalmi-, egyben a minket kifosztó rendszer nem látható, ezért sokkal veszélyesebb. Bogár szerint két részre oszthatók a magyarok: szuper kurucokra, akik nem hajlanak semmiféle kiegyezésre, kompromisszumra, ha elpusztulnak, akkor sem, a szuper labanc pedig akkor is teljesíti a birodalom minden akaratát, kívánságát, ha saját életét veszti el. Mindkét magatartásforma a semmibe vezet, és nemzethalállal végzõdik.
Bogár professzor szerint, Trianon óta a teljes behódolás jellemzi a nemzet vezetõ erõit. Az 1988-89-es “rendszerváltozás” csak birodalom-cserét jelentett, sõt a nemzet javainak kifosztása felgyorsult. A rendszerváltás már a 70-es években megkezdõdött, méghozzá hatalmi alkukkal. A kapitalizmust Kádárék vezették be. Bogár professzor szerint a globaloma, mint valami rák liberalizál, deregulál, és privatizál, s az elmúlt 30 évben nem létezett nemzetstratégia.
Bogár László hangsúlyozta: - Az elmúlt évezred legsúlyosabb válságát éljük, hisz ez a szellemi, lelki, gazdasági válság és fizikai fogyás csak a háborús idõkben pusztított ily mértékben, mint most, békeidõben. Magyar gazdaság pedig nem létezik, mert a nemzeti vagyon hasznának 92 %-át a multinacionális cégek kapják. Mintegy 8000 milliárd forintnyi összeget visznek ki hazánkból évente. Megdöbbentõ adatokra is felhívta hallgatósága figyelmét: 2008-ban a bérek közötti különbség tízezerszeres nagyságra nõtt, vagyis a statisztikai adatok kimutatása szerint, volt aki 320 millió forintos fizetést vitt haza havonta, ezzel ellentétben a minimál nyugdíj 30 ezer forint volt. A bérek, reál-keresetek történelmi mélységbe süllyedtek. Eltûnt 200 milliárd dollárnyi állami vagyon, a teljes veszteség mintegy 500 milliárdnyi dollár. A neves közgazdász szerint ez nem mehet így tovább. Az új kormánynak mindenképp tárgyaló asztalhoz kell ülnie a globalo-gazdival, és újra kell tárgyalni a hatalomgazdasági alkut. Történelmünk legsúlyosabb helyzetét éljük, a következõ kormánynak döntenie kell a globalo-gazdi és a magyar nép érdeke között. Amelyik erõsebb lesz, az dönti el az ország sorsát - mondta Bogár László.
Újságírói kérdésre, mely szerint Bogár László, Drábik János és Varga István a Torgyán-féle kisgazda erõket támogatná, cáfolta és hangsúlyozta: õk a következõ, feltehetõen jobboldali kormány munkáját kívánják erõsíteni szakmai tudásukkal.
Frigyesy Ágnes