A lyukas zászló, (Torn from the Flag)


történelmi dokumentumfilm küzdelmeirõl


Ezúton tájékoztatjuk a többszörös díjnyertes A lyukas zászló (Torn from the Flag) címû független, szociopolitikai, történelmi dokumentumfilm újabb fejleményeirõl. A 96 perces film a kommunizmus nemzetközi hanyatlásáról és az 1956-os magyar forradalom jelentõs világkörüli hatásáról szól mely egyben kiemelkedõ fordulópont volt a demokrácia felé vezetõ úton.


Õszinte fájdalommal tudatjuk, hogy a film egyik fõszereplõje, Atkáry Arisztid 82 éves korában súlyos betegségben elhunyt. A produkció Atkáry Arisztid szabadságharcost saját halottjának tekinti.


A korábban említett, Magyar Nemzet cikk, mely 2009. március 21-én jelent meg (ugyanazon a napon, amikor Gyurcsány Ferenc lemondott) most már a világhálón is olvasható. Az interjú A lyukas zászló magyarországi forgalmazásának akadályairól és a mai magyar poszt-kommunista kormány kultúrpolitikájának összefüggéseirõl tájékoztat. Ez a cikk tartalmazza azokat a részeket is, melyet a Népszabadság egy korábbi írásában nem volt hajlandó közölni.


A jelenlegi poszt-kommunista kormány antidemokratikus, jogkorlátozó tendenciája a film viszonylatában is nyilvánvaló. A hatalom részérõl a magyarság érdekében küzdõ és tevékenykedõ személyeket és szervezeteket joghátrány éri. A mi esetünkben ez úgy nyilvánult meg, hogy Kovács Klaudiát a Los Angeles-i Konzulátus a film hollywoodi premierje után kitiltotta a konzulátusról, megszegve ezzel az alkotó állampolgári jogait. A Los Angeles-i konzulátus Bokor Balázs volt kommunista vezetése alatt áll.


Míg a konzulátus más filmeknek premiert, vetítést, fogadást szervez, addig A lyukas zászlót nem hajlandó eljuttatni a közönséghez, és bojkottálja azt. Bár a film a kommunizmus bukásáról szól, a konzulátus kihagyta az 1989-es eseményekrõl szóló megemlékezésekbõl.


A Los Angeles-i Konzulátus nem az egyetlen, mely akadályokat próbál gördíteni a film elé. A Chicago-i konzul anno nem volt hajlandó támogatni a film Chicagói Filmfesztiválon való résztvételét.


A Magyar Kormány, mely a USA-ban rendezésre kerülõ 2009-es Magyar Kulturális Év létrehozója, nem választotta be A lyukas zászlót – a legtöbb díjat nyert ’56-os dokumentumfilmet – programsorozatába.


Ha a poszt-kommunista kormány nem is, mások óriási lendülettel támogatják a produkciót, mely az internet segítségével egyre nagyobb népszerûségnek örvend. Többek között most már látható a PORT.hu online filmadatbázisában is:


http://port.hu/a_lyukas_zaszlo_torn_from_the_flag/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=101479 Akik már látták A lyukas zászlót, kérjük szavazzanak a fenti linken. (10 = maximum; 1= minimum)


A filmrõl szóló részletes tájékoztató már megtekinthetõ a magyar Wikipédián: http://hu.wikipedia.org/wiki/A_lyukas_z%C3%A1szl%C3%B3 Kérjük ajánlják barátaik, ismerõseik szíves figyelmébe!


A magyar kormány ellenállását ignorálva továbbra is eltökélten dolgozunk azon, hogy a film eljusson a magyar emberekhez is. A magyar fordítás már majdnem teljes egészében elkészült. Várjuk az érdeklõdõ személyek, iskolák, szülõk, kulturális intézmények email-jeit Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, akik szeretnének vetítést rendezni, illetve szeretnék magukénak tudni a DVD-t.


Hamarosan bõvebben is beszámolunk a további fejleményekrõl, sikerekrõl, megemlítve minden személyt, aki hozzájárul a film sikeréhez. Köszönjük minden támogatónk szívbõljövõ segítségét, apadhatatlan lelkesedését, szeretetét és eltökéltségét, akik a filmért kiállva a demokráciáért, a magyar nép értékeiért és boldogulásáért is küzdenek.


László Kovács - Executive Producer, Director of Photography · Vilmos Zsigmond - Executive Producer
Dr. Andrew Senyei - Executive Producer · George Adams - Associate Producer
Endre Hules - Writer, Director · Chris Horvath - Original Music
Zoltán Honti - Cinematographer · Kinga Tóth - Production Associate


Klaudia Kovács - Film by, Director, Producer, Writer (Story)


Hálával, A lyukas zászló


Továbbította: Frigyesy Ágnes