Hazánk elidegeníthetetlen és eladhatatlan!


Dokumentumfilm készül az elprivatizált, kifosztott


és szétlopott magyar vagyonról



– Az igazság szabaddá tesz bennünket. A hit, a szellem és a szeretet erejével kell visszavennünk Magyarországot! Cselekvõ magatartást kell megvalósítanunk! Nekem az a kötelességem, hogy a film erejével mutassak rá a megvalósítandó feladatra: kifosztott Hazánk, nemzetünk visszaszerzése a cél – mondta Jelenczki István filmrendezõ azon a jótékonysági esten, melyet 2009. április 3-án szerveztek a Polgárok Házában.


Az „Adok, hogy adhass” elnevezésû rendezvényen a kifosztott, szétlopott Magyarországról szóló dokumentumfilm elkészítéséért tartottak kerek-asztal beszélgetést és léptek fel kiváló mûvészeink: Kolti Helga színmûvész, Maczkó Mária énekmûvész, Blaskó Péter és Boros Zoltán színmûvészek.


Molnár V. József néplélek-kutató megrázó esemény felidézésével mutatott rá az Anyaföld-Földanya fontos megtartó erejére. Amikor Marcaliban a hadifogságból hazaérkezett a fogoly, csak annyit mondott: – Adjon Isten, megjöttem, majd lefeküdt az anyaföldre és zokogott. Édesanyja, felesége és gyermekei pedig ráborultak és vele együtt sírtak örömükben. A népi hagyomány szerint, ha valahol gyermek született, az anya a szülés elõtt lefeküdt a földre, hogy magába fogadhassa a Föld erejét, majd ezt követõen szülte meg gyermekét ülve, állva vagy fekve. Ha fiúgyermek született körtefát, ha leány érkezett a világra, alma- vagy diófát ültettek a tiszteletére. Szegeden szerencsére ma is él ez a hagyomány – mutatott rá lírai vallomással is felérõ elõadásában a neves néplélek-kutató. Majd hangsúlyozta: – Ha nem fogadja be testünket a Föld, lelkünk csak bolyong a világban. A Kádár idõkben e fontos Anyaföldet termelõeszközzé silányították, ma pedig áruvá degradálták. Pedig a Ház és Haza összefüggõ egységet alkot. A teremtõ Isten „templomai” vagyunk valahányan, együtt a szüleinkkel, testvéreinkkel, rokonainkkal, s ezen házak sokasága adja a Hazát. A Kárpát-Haza, a Kárpátok által ölelt csoda pedig nem másé, mint a teremtõ úr birtoka. Mi magyarok a Szent Korona tagjai vagyunk, s ez a Haza, a Hazánk elidegeníthetetlen és eladhatatlan! Ez a miénk! Isten elõtt azonban el kell majd számolnunk minden négyzetméterével. Ezt a Hazát jelenleg vissza kell foglalnunk – hangsúlyozta Molnár V. József.


Bencze Izabella, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság volt vezérigazgató-helyettese, az est háziasszonya és a kerekasztal-beszélgetés vezetõje kijelentette: – A jelenlegi kormány a Föld és a víz privatizációjára készül. A magyar nép pedig szabadságharcot folytat ma is, csak kissé furcsa módon. – Mi nemzetállamot és erkölcsös, tiszta országot akarunk! Szükségünk van új alkotmányra, és elõre hozott választásokra! Ennek érdekében Bencze Izabella mindenkit arra invitált, vegyen részt az április 5-i gigatüntetésen a Hõsök terén. Beszédében rámutatott: – A spontán privatizáció ideje alatt a 2900 állami vállalatból mintegy ezer eltûnt, 2002 és 2008 között pedig a nemzetstratégiai szempontból fontos és védett 164 gazdasági társaságból összesen 44 maradt. Véleménye szerint 10-12 ezer milliárdnyi vagyon tûnt el nyomtalanul a privatizáció során. Mándoki Andor közgazdasági mérnök szerint ez az összeg megközelíti a 30 ezer milliárdot. Ha ez a vagyon nem magánzsebekbe vándorolt volna, nevetve jutnánk túl a válságon. Bogár László közgazdász szerint azonnali átfogó vagyon-leltárt kell követelnünk 1989-ig visszamenõen. Számba kell vennünk a belsõ- és a külsõ természeti vagyon-állapotát! Véleménye szerint az egészségünk és a népesség-fogyás területén még jobban kifosztottak bennünket az elmúlt évtizedekben.


Mándoki Andor rámutatott: – Amíg a szociális piacgazdaság az istenhitre, a felebaráti szeretetre és a közjó megvalósítására épül, lásd Svédország, addig a globalizációs gazdaság hadsereg bevetése nélkül gyarmatosíthat egy nemzetet.


Varga István vállalkozó arra a borzongató valóságra mutatott rá, hogyan adták idegen kézbe az élelmiszeripari ágazatot 1991-ben, s hogyan kényszerítették Magyarországot a szója termesztésére, melyrõl ma már kimutatták, hogy inpotenciát okoz a férfiaknál.


– Ezt a népet többször kirabolták és a terméket külföldre vitték, de a földet, vizet és levegõt nem tudják elvenni! – kezdte beszédét Papp Lajos professzor, aki a XX. századi négy és félmilliós lélekvesztés mellett rámutatott a nyolcmillió abortusz lélek-vesztésére, mely összeadva 13 millió élet elvesztését jelentette az elmúlt században. Véleménye szerint az elmúlt húsz év történéseit vizsgálva csak a jéghegy csúcsát kapargatjuk. Hangsúlyozta: a cigány gyermekek gyors szaporulata miatt 2050-ben a magyar kisebbségbe kerül saját hazájában. Ez a leggyalázatosabb vagyon-vesztés – mutatott rá a professzor. Jelenleg minden kormány-intézkedés a gyermek-nemzés, a család-alapítás, a szülés ellen történik. 18 éves magyar lányok a legújabb elfogadott törvény értelmében meddõvé tehetik magukat egész életükre. Miközben az egészségügyben mindenhonnan pénzelvonás történt, az abortuszokra szánt összeg értékét megemelték. Az erkölcsi romlás miatt tartunk itt! – hangsúlyozta Papp Lajos, aki szerint mára az oktatás is balkáni szintre süllyedt. Vissza kell állítani a 10 parancsolatot és a tisztességet, hogy újrakezdhessük az életünket – zárta gondolatsorát Papp professzor, a Kárpát-Haza Nemzetõrség elnöke, aki fõtámogatója a Jelenczki film elkészítésének.


A jótékonysági est zárásaként, felkeltve a reményt Bencze Izabella kijelentette: a Nemzeti Jogvédõ Szolgálat a galád módon elprivatizált vagyon feltérképezése érdekében két csoportot (kodifikációs, restitúciós) hozott létre, s elsõ próbaperként az õszödi villa visszaszerzésére tesznek kísérletet.


A kifosztott, szétlopott Magyarországról szóló dokumentumfilm elkészítését bárki támogathatja. Kérdésünkre a film rendezõje elmondta: – Idén szeretné bemutatni a filmet, de mindehhez anyagi támogatásra van szüksége. Jelenczki István leendõ dokumentumfilmje az elprivatizált, szétlopott magyar vagyonról támogatható az alábbi számlaszámon: Kárpát-Haza Nemzetõrség MKB 10300002-10341229-49020023. A Közlemény rovatba írják be a „film” szót!


Frigyesy Ágnes


Képaláírás: A szerzõ felvételeivel