Mit kíván a magyar nemzet? (magyarázatokkal)
- Részletek
- Czike László
- Találatok: 1004
Czike László
Mit kíván a magyar nemzet?
Tizenkét pont
Követeljük:
1.
A Gyurcsány-kormány azonnali távozását, az Országgyûlés feloszlatását.
2.
A „rendszerváltó” politikai pártok feloszlatását, az uralkodó politikai-pénzügyi elit és tanácsadóik leváltását, vezetõik tételes vagyoni elszámoltatását és – ha kell - büntetõ felelõsségre vonását.
3.
Népszavazás azonnali kiírását a legitim államforma (demokratikus királyság) létrehozására.
4.
Alkotmányos (demokratikus) királyság kikiáltását a Szentkorona-tan alapján, a történelmi alkotmány és jogrend helyreállításával. Magyarország – Szûz Mária országa – mindenestül (termõföldjével, összes vagyoni elemével, lakóival, stb.) a Szent Korona tulajdona.
5.
Legitim (bizonyítottan árpádházi leszármazású) magyar Király jelölését, erõs prezidenciális (pl. törvényi vétó) jogkörrel felruházva.
6.
A Nemzetgyûlés azonnali összehívását, a Király megválasztását.
A kétkamarás parlament felállítása érdekében az országgyûlési választások azonnali kiírását a – visszahívható - egyéni képviselõk megválasztására. A felsõház tagjait, képviselõit a Király jelöli.
7.
A független, szabad, önfejlõdésre képes, önfinanszírozó Magyarország létét nem megfelelõen szolgáló nemzetközi szerzõdések, politikai és hitelszerzõdések azonnali felmondását.
Ezen belül:
7.1. Az állami adósságszolgálat teljes és azonnali felmondását.
7.2. Kilépést a Nemzetközi Valutaalapból és a Világbankból.
7.3. Kilépést a NATO-ból.
7.4. Kilépést az Európai Únióból.
7.5. Kilépést az Atlanti Tanácsból.
8.
Az 1990. elõtti „társadalmi (kollektív népi) tulajdon” – egyenlõ (közös) használati jogként való – helyreállítását; közbülsõ lépésként a mûködéshez szükséges alapvetõ nemzeti vagyonelemek (termelõtõke, földtulajdon, közszolgáltató vállalatok, bankok, stb.) azonnali visszaállamosítását.
9.
A Magyar Nemzeti Bank, legfõképpen a jegykibocsátó monopólium visszaállamosítását. A MNB a magyar állam, a magyar nép bankja. Új, a kamatos-kamatoktól mentes magyar forint kibocsátását, amelynek kizárólagos fedezete a magyar gazdaság teljesítménye.
10.
A magyar állampolgárság feltétel nélküli azonnali megadását minden, a határainkon túl élõ, magyar embernek.
11.
A külföldi katonák (fegyveresek) azonnal hagyják el hazánk területét, a külföldön állomásozó magyar katonák pedig azonnal térjenek haza.
12.
A HUN-ÚNIÓ létrehozását, amelynek természetes, teljes jogú tagja minden hun-magyar, aki él ezen a világon.
Vác, 2009. március 15.
Czike László
Tekintettel arra, hogy mi, magyarok - még a „nemzetiek” is -, igen különbözõk vagyunk, eltérõ genetikus adottságokkal, más és más családi és társadalmi meghatározottságba születtünk bele, sokféleképpen szocializálódtunk, majd a legkülönbözõbb iskolázottságot (általános mûveltséget és szakképesítést) megszerezve kapcsolódtunk bele a társadalmi munkamegosztásba, még a legalapvetõbb világnézeti, történelmi és politikai fogalmakról is eltérõen gondolkozunk, célszerû, hogy az általam 12 pontban összeállított stratégiai posztulátumokhoz rövid magyarázatot fûzzek, annál is inkább, mert az avatatlan olvasó – ki avatott? – számára több, talán meglepõ logikai fordulat is szerepel…
Sorsfordító idõkben – remélhetõleg most éppen ilyen idõket élünk! -, amint a sorsfordító történelmi esemény évfordulója, március idusa dátum szerint elkövetkezik; az írástudók legott a klaviatúra fölé hajolnak s nekiállnak „spontán tizenkét pontot” írni, hogy így vessék papírra mindazon legsürgõsebb kívánalmakat, melyek teljesülése/teljesítése jobbra fordítaná a fokozódó magyar balsorsot.
Az ilyen „pontgyûjteményekkel” az alábbi „gondok” fordulnak elõ:
A/ A „stratégiai” pontok között nincsen logikai összefüggés
B/ A tizenkét pont nem körvonalaz konzisztens koncepciót
C/ Az író eltéved, elvész a másodrangú fontosságú részletekben
D/ A 12 pont nem épül egymásra, nem képez „zárt” rendszert
E/ Nem elégíti ki a legkisebb közös többszörös követelményét
F/ Nem ad sem minimális, sem maximális cselekvési programot
G/ Inkább megosztja az olvasókat, mintsem integrálná õket
H/ Sem követhetõ stratégia, sem taktika nem olvasható ki belõle
I/ Tértõl és idõtõl elrugaszkodott, önkényes ideákat fogalmaz meg
J/ Megfeledkezik a történelem Istentõl eredõ konvergenciájáról
K/ Megfeledkezik az adott történelmi és geopolitikai realitásokról
L/ Szûk, „elit”-csoport érdekeit fejezi ki, hímes álruhába bújtatva
Nos, ez a 12 pont – reményeim szerint – nem esik a fenti hibákba. Tizenkét pontot csakis olyant szabad, érdemes írni, amely minden „meglepõsége” ellenére megvalósítható, mi több az egyetlen valós reménysugár – amellett, hogy egyesíti a nemzet legjobb erõit olyan magasabb célért, mely közös nevezõként, esélyt ad a megújulásra.
Fogjuk hát meg egymás kezét, és figyelmesen gondoljuk át! Ez a liberális áldemokrácia, ez a szemfényvesztõ ragadozó kapitalizmus nem felel meg a magyar léleknek, sõt, a normális emberi élet nélkülözhetetlen feltételeit sem biztosítja, mi több: kiirtja a magyart.
Vissza kell térnünk a gyökerekhez; olyan történelmi alapokhoz, társadalmi rendszerhez, amelyben rombolás helyett békés építés folyt, társadalmi béke uralkodott: mûködött az ország. (Mert ma semmilyen rész-vonatkozásban sem mûködik. Csak vonaglik, halódik, agonizál.) Ám mégsem térhetünk vissza Ádámhoz és Évához – habár jól tudjuk, a Kígyó (vö.: Trianon) megjelenésekor romlott el a számunkra minden -; így egyelõre most egy olyan történelmi „etalont” kell választanunk, amely még aktuálisan helyreállítható.
A pontokhoz az alábbi, rövid magyarázó megjegyzéseket fûzöm:
ad1.
Ennyi, és nem több. A magyar nemzet megújhodása csak keresztény erkölcsi alapokon képzelhetõ el, s nem a talmudista – szemet szemért, fogat fogért – elvek alapján. Jézus Krisztus soha nem állna „bosszút” a bûnösökön, csupán igazságot tesz. Az anyagi elszámoltatás természetesen egy másik ügy (lásd: lejjebb).
ad2.
A magyartól alapvetõen idegen a Háttérhatalom által ránk erõltetett „többségi” – valójában bolsevik – áldemokrácia, amely a társadalom elektronikus agymosó-tudatmódosító „megdolgozása” után „demokratikusan” közhírré teszi az Országgyûlés „többségi” döntéseit, hogy a Föld márpedig egy lapos tányér, és egyébként „Fûre lépni tilos!”. Francis Fukuyama tanaival szemben: „Eppur si muove!”. A hamis rendszerváltás – amelyben valójában csak az ilyen–olyan titkos ügynökök tökéletes és maradéktalan hatalom-átmentése valósult meg, más semmi – pártjait fel kell oszlatni, mert ezek képezik a hatalomátmentõk újjászervezõdõ, titkos búvóhelyeit.
ad3-4.
A királyság visszaállítása csak népszavazás útján lehetséges. Az „alkotmányos” jelzõ itt/most azt jelenti, hogy formálisan visszatérünk az alkotmányos királyság – ez volt az utolsó, még jól mûködõ államformánk – államformájához; ámde azzal a lényegbevágó kiegészítéssel, hogy ez az államforma a Szentkorona-tan alapján ezúttal a valódi demokráciát fogja megvalósítani, melyben a Király nem egy újabb teljhatalmú diktátor, hanem a parlamenti demokrácia rendeltetésszerû mûködtetésének szakrális felettese, legfõbb egyszemélyi ellenõre. Olyasvalaki, aki a megfellebbezhetetlen származásánál fogva garancia arra, hogy Magyarországon soha többé nem valósulhat meg a törvénytelenség, a hazugság, a csalás és a káosz istentagadó, igazságtipró rémuralma.
ad4.
Államalapító királyunk, (Árpádházi) Szent István halála elõtt Szûz Mária tulajdonába – személyes oltalmába – ajánlotta hazánkat.
Az õ – Jézus édesanyja – oltalmát szentnek tekintjük.
ad5.
Az Árpád-ház családfája nem halt ki. Ellenõrizd pl. az interneten. A „szakmaiságot” illetõen itt jegyzem meg, hogy a Királytól „csak” azt várjuk el, hogy a leszármazása (a vérvonala) bizonyítottan árpádházi legyen, és õ maga vállalja, hogy mértéktartó és igazságos lesz; hogy méltó folytatója legyen árpádházi királyaink szakrális hagyományának, vagyis a magyar nép, a magyar nemzet szakrális szolgálatát tekintse élete céljának, égi küldetésének. Nem „szükséges”, hogy történész, ügyvéd, közgazdász, bankár legyen a magyar királyi trón várományosa. Reformközgazdász ellenjavallt…
ad6.
A Királyt csak a Nemzetgyûlés jelölheti, s a Nemzetgyûlés javaslata (jelölése) alapján kiírt népszavazás választhatja meg. A Nemzetgyûlés maga a magyar nemzet legelismertebb, feddhetetlen képviselõibõl, köztiszteletben álló személyekbõl áll össze. Ügynökök, az ál-rendszerváltás bárminemû szereplõi, megvalósítói, haszonélvezõi és titkos társaságok tagjai természetszerûleg nem lehetnek a Nemzetgyûlés tagjai. A kétkamarás parlament összetételét, mûködési rendjét megválasztás után a Király és a Nemzetgyûlés együttesen dolgozzák ki, határozzák meg.
ad7.
Magyarország gazdasági, politikai és kulturális életét gúzsba kötik a különbözõ nemzetközi szerzõdések, amelyek felmondása nélkül Magyarország haldoklása a végtelenbe nyúlik, és amelyek alapján az ország gyarmatosító célú felszámolása folyamatosan zajlik, és záros határidõn belül elkerülhetetlenül végbemegy. Ezért az alapvetõen és meghatározóan elõnytelen (egyoldalú) szerzõdéseket fel kell mondanunk. Ki-ki magában döntse el, hogy az alpontokban említett szervezetektõl, szervezõdésektõl Magyarország és a világ magyarsága eleddig mi jót kapott, s perspektivikusan még mi jót kaphat. Véleményem szerint semmit. Sõt, az ezen szervezetekben való tagságunk mostanáig csupán hatalmas gazdasági (pénzügyi) és politikai tehertételt jelentett Magyarország számára, mivel ezek a szerzõdések „észrevétlenül” mindenestül elvették Magyarország teljes függetlenségét, zenés kísérettel biztosították kifosztásunkat.
ad8.
Az Antall és a Horn érában 80 %-ban megvalósult, és a mai napig meg nem szûnõ kampányszerû állami privatizáció alapvetõen törvénytelen, nyilvánvalóan elképesztõ jogtiprás (volt). A leváltott Kádár-rezsim elvitathatatlan vívmánya volt pl. a termelõeszközök társadalmi tulajdona, a teljes foglalkoztatottság (a létbiztonság), az ingyenes állami oktatás és az ingyenes és általános társadalombiztosítás (orvosi ellátás). Ezeket a szerzett vívmányokat meg kellene õrizni, ha nem is maradéktalanul abban a formában, ahogy’ 1990 elõtt volt. A társadalom kollektív tulajdonát képezõ mûködõ tõkét a (hamis) „rendszerváltó” kormányok egy tollvonással, bármifajta felhatalmazás nélkül ellopták, s egy tál lencséért „eladták” a multi nagytõkéseknek, amely tõkés társaságok tartják fenn és el a gyarmatosító világállamot (olvasd: Korten). Ma semmink nincs, amibõl pl. az állami adósságszolgálatot s emellett az ország gazdasági növekedését, a megélhetésünket ki lehetne termelni, mert már minden haszon a nemzetközi nagytõkéé. Kamatos kamat és profit formájában évi min. 15 milliárd USD összegû haszon áramlik ki az országból, amelynek teljes egészében a magyar jólétet, a magyar fejlõdést kellene (kellett volna) szolgálnia. Az „ál-rendszerváltás” fõ célja épp’ az volt, hogy a magyar termelõtõke, a magyar piac megszerzésével végleg eladósítsák Magyarországot, hogy azután fel is számolhassák. 1990-ben Magyarország rendelkezett a teljes nemzeti vagyonával (cca. 100 milliárd USD), és emellett „volt" 22 milliárd USD kitalált (papíron kreált) adóssága. Ma semmi vagyonunk nincs, és mintegy 250-300 milliárd USD értékû az a nemzetközi tõke, amely évente átlagosan 6-8 % átlagprofitot realizál nálunk. Az országos közüzemek és a bankok horribilis árakkal mûködnek és az élen járnak Magyarország kifosztásában.
Vissza kell õket államosítani!
ad9.
Ma a Magyar Nemzeti Bank és a kereskedelmi bankok – fiktív – külföldi hitelpénzbõl finanszírozzák a magyar állami költségvetést, a teljes magyar gazdaságot, a lakossági hiteleket (tehát mindent!); a kamat azonban, amit kõkeményen beszednek, valóságos pénz. Magyarország erõsödõ kifosztása éppen a külföldi hitelek kamatmechanizmusán alapszik. A MNB, mûködésének lényegét tekintve ma a nemzetközi bankok, bankárok – Világbank, IMF, London, Wall Street, Basel, Frankfurt, stb. – leánybankja, s nem hazánké. „Vissza” kell tehát államosítani, vissza kell venni a kamatmentes magyar valuta kibocsátásának a monopóliumát, majd új, kamatmentes forintot kell kibocsátani. Az állami hitelekkel pedig tõzsdei spekulációk helyett a magyar produktív termelést kell finanszírozni.