A hazugság atyja
- Részletek
- Czike László
- Találatok: 949
Czike László
A hazugság atyja
Mefisztofelész – a Sátán, a Hazugság Atyja.
Minden bûnök legfõbb forrása a kevélység, az Isten-tagadás, a hazugság.
Soroljunk fel néhányat a jelenleg legaktuálisabb hazugságok közül!
Az elsõ hazugság:
Orbán Viktor szerint – nem a legfõbb! – az egyetlen probléma Gyurcsány Ferenc miniszterelnök személye; magyarán: ha nem Gyurcsány lenne a miniszterelnökünk, hanem Orbán Viktor, Bod Péter Ákos, Dávid ibolya vagy éppenséggel Szili Katalin – nos, akkor Magyarország minden alapvetõ problémája mintegy varázsütésre, egycsapásra megszûnne. Ez nem igaz! Sajnos a prejudikált miniszterelnök-csere csak a kvázi-statáriumot szüntetné meg, az életünk minõsége hosszabb idõn át lényegileg mit sem javulna.
Meg kell jegyeznem, hogy a Gyurcsány-szindróma jogi és egyéb természetû kezelését illetõen rendelkezünk – ha más forrásból nem, a világirodalomból – tökéletes analógiával. Nevezetesen: Herman Wouk, a „Zendülés a Caine hadihajón” címû, precedens értékû remekmûvébõl kiderül a helyzet megoldása.
A második hazugság: Orbán szerint 1990-ben Magyarországon rendszerváltás történt; mi több, ennek a rendszerváltásnak személy szerint õ lett volna, legalábbis az egyik legfõbb vezére. Ezzel szemben csak annyi történt, hogy az ún. „rendszerváltók”, egységes komprádor burzsoáziát alkotva, fúzionáltak az ún. reformkommunistákkal, és - miután Júdás-pénzként lecsípték 10-20 %-os jutalékukat - fillérekért eladták a mûködõ tõkét a szupranacionális társaságoknak, s kiszolgáltatták Magyarország vagyonát, minden értékét, lakosságát és földjét a globalizációs háttérhatalomnak, a nemzetközi pénzoligarchiának. Az elsõ hazugság „kezelésével” is összefüggésben – nagyjából mindent elõrõl kell kezdenünk; a kapitány leváltása csak az elsõ, ám szükséges lépés.
A magyar nép a rendszerváltásnak és az európai-úniós belépésnek eddig csak hátrányát látta, ezért elemzõ értékelés után le kell vonni a szükséges konzekvenciákat. Minden politikai lépésnek a nép, a nemzet érdekét kell szolgálnia.
A harmadik hazugság: Francis Fukuyama, amerikai történész-politológus, az amerikai és a világ-demokratúra egyik fõ apologetája szerint „a liberális demokrácia világméretû térhódításával a történelem, a társadalmi fejlõdés véget ért”, ami magyarul azt jelenti, hogy a liberális polgári demokrácia – mármint annak amerikai modellje, melyet Magyarország is másol – a létezõ legtökéletesebb politikai-társadalmi berendezkedés, így az emberiség következõ korszakaiban bármilyen jelentõsebb változás már csak a kialakult kereteken belül képzelhetõ el, tehát forradalmi változásokra többé nincsen szükség. Ez nem igaz, pusztán csak az amerikai modell önvédelme. Valójában a fejlõdés soha nem áll meg, más szóval ilyen értelemben is: ki tudja, mit hoz a jövõ, hiszen „ember tervez, Isten végez”. Hazai bölcs rendszervédelmezõ politikusaink és politológusaink (a fõ együttmûködõ haszonélvezõk) az importált mákonyt úgy interpretálták, és fõleg úgy fordították le az egyszerû emberek nyelvére, hogy: a liberális polgári demokrácia amerikai modelljének adaptálásával Magyarországon elérkezett a kánaáni idõszak, vagyis automatikusan megvalósult 1848 és 1956 minden fontos követelése. Mostantól már csak kisebb-apróbb módosításokra, kiigazításokra van szükség; nyilván ilyen kisebb kiigazítás lehet az is, amikor bevezetik az életbenmaradási adót, vagy elhantolják az orvosi ellátás nélkül maradtakat, vagy amikor az ingatlan-adó bevezetése után majd felvásárolják maradék otthonainkat is, vagy amikor kihúzzák a kisgazdák lába alól az utolsó talpalatnyi földet is, takarékosság és versenyképesség fokozása jogcímén. Nem igaz!
1848 és 1956 követeléseibõl, álmaiból mindmáig nem valósult meg semmi.
Így alapvetõ hazugság az is, miszerint egy forradalmat lehetséges vértelenül, súlyosabb áldozatok nélkül is megvívni. Hazugság az 1990-es magyarországi rendszerváltást csendes forradalomnak beállítani, ugyanis ha az elõzõ rendszer kommunista elitje, a nómenklatúra – hogy vagyonát és hatalmát átmentse – minden lényegi kérdésben kiegyezik a politikai változást követelõ, feltörekvõ új „polgári” elittel, az nem más, mint zsarolás, politikai korrupció; a velük kiegyezõk pedig a legkevésbé sem „csendes” forradalmárok, sokkal inkább a valódi változások nagyszájú elárulói. Forradalmi változás csak valódi forradalomtól remélhetõ, mely pedig szükségszerûen bizonyos áldozatokkal jár. Ugyanis: valamit - valamiért. Kockázat és áldozat nélkül nincs gyökeres megújulás. Más kérdés, hogy az indokolt áldozatok árán megteremthetõ egy új élet kezdésének esélye, ami megfontolandó.
A negyedik hazugság: A rendszerváltó Antall-kormány deklarálta, miszerint mindazokat a szociális és egyéb vívmányokat megõrzi, amelyeket a leváltott szocialista rezsim garantált állampolgárai számára. Ma már tény, hogy ez a szép ígéret írott malaszt maradt csupán, a megszûnt elõnyöket új hátrányokkal cserélhettük fel. A lényeg igazán röviden megvilágítható: Tété és Tébé. A „TT”-rövidítés a társadalmi tulajdont jelölte, s azt jelentette, hogy Magyarország minden termelõ és egyéb vagyona („a Gyár”) mindenkié, állampolgári jogon. E jogunktól aztán rövid úton megrövidítettek bennünket, amikor a nép akaratát meg sem kérdezve, gyakorlatilag egy tál lencséért elkótyavetyélték a teljes népvagyont, ahelyett, hogy népi részvény formájában szétosztották volna, mint például a csehek. A „TB”-rövidítés a társadalombiztosítást jelölte, amely szerint minden magyar állampolgár alanyi jogon jogosult az ingyenes társadalombiztosításra, ezen belül a legmagasabb színvonalú szakorvosi ellátásra, továbbá a ledolgozott évei (munkaviszonya) és keresete alapján számított nyugdíjra. Valamint mindazokra a szociális juttatásokra, amelyek a gyermekes anyákat, a családokat, a nagycsaládosokat (az otthonteremtést), a pályakezdõket, a nyugdíjasokat, a munkanélkülieket és szegényeket, a betegeket segítik. Ehelyett most fizetõssé teszik az egészségügyet is, és a nemzeti vagyon, az állami költségvetés, az úniós pályázati pénzek után privatizálják a kórházakat, a társadalombiztosítási pénzalapokat is (több biztosítós modell).
Felvetõdik a kérdés: mikor szavazott a nép arról, hogy szabadítsák meg a kollektív társadalmi tulajdonától, a társadalombiztosításától, végül Magyarország termõföldjétõl, a haza, fizikai valóságától is?!
Mondanom sem kell, hogy a magyar nép ezt soha nem szavazta volna meg.
Az ötödik hazugság: Magyarország (a Kádár-rendszer, az MNB, Fekete János) 1973 és 1989 között összesen 1 milliárd USD valódi hitelt vett fel, melyet kamatokkal együtt 12-szeresen fizetett vissza. A rendszerváltás elõtti utolsó miniszterelnök – Németh Miklós – a hatalom átadása elõtti utolsó pillanatban mégis talált 20,5 mrd USD „külsõ adósságot”, amely késõbb 22-re emelkedett. Az 1990 és 2006 közötti - szintén 16 éves idõszakban – Magyarország nemzetgazdaságának összesített adóssága minimum 140-160 milliárd USD-re növekedett, annak ellenére, hogy a különbözõ kormányok majdnem a teljes nemzeti tõkét eladták, szégyenletesen alacsony áron. Nos, ezek után joggal merül fel a kérdés: melyik gazdasági rendszer volt a hatékonyabb? Bizonyosan nem az, amelyik felszámolta a népvagyont és 8-szorosára növelte az eladósodásunkat; leépítette, mûködésképtelenné tette a nemzetállam minden klasszikus funkcióját, tönkretette az oktatást és a társadalombiztosítást, s felszámolta a szociális gondoskodás valamennyi elért vívmányát. Nem igaz, hogy ez a multinacionális magántõke, amely kisajátította Magyarországot, és az általa kitartott állam, jobb tulajdonos, mint a korábbi állam volt!
A hatodik hazugság: Semjén Zsolt, a Fidesz által reinkarnált KDNP elnöke a napokban nyilvánosságra hozta azt a 10 évre titkosított kormány-elõterjesztést, amely az aggasztó magyar demográfiai helyzet megoldására – pontosabban a nálunk mûködõ multik munkaerõigényének perspektivikus biztosítása érdekében – hozzávetõlegesen 1 millió fõ betelepítését tervezi, „ázsiai válságövezetekbõl”. Az elektronikus média (mindenekelõtt a TV2 és a közszolgálati televízió) a meghatározást azonnal „pontosította”, és legott kínaiak betelepítésérõl kezdett beszélni. A kampányból megtudhattuk: Kína = válságövezet…
Kérdéses, hogy kormányunk a terveit egyeztette-e a népi Kínával?
Most itt állunk, mindenünktõl megfosztva, põrén, a hazugságok özönében.
És a magyar nép fele, értelmiségének jelentõs hányada még mindig a „sültgalambot” várja, hátha Gyurcsány, Kóka és Veres felvirágoztatja az országot.
Mi kell még, hogy ez a nép végre visszatérjen a hitéhez, és észhez térjen?
Vác, 2007. március 11.
Czike László