Szerénység, alázat, FORRADALOM!
- Részletek
- Bene Gábor
- Találatok: 894
Szerénység, alázat, FORRADALOM!
Szerénység és alázat, valamint forradalom!
(a narancsszínû gondolatok Orbán Viktortól származnak, a kék és fekete a sajátom!)
"Kérem türelmesen olvasni e cikket, de ne ítéljenek azonnal, mert politikai haszon nélkül írtam, s bízom a gondolatszabadságban! Ez persze nem sikeres, viszont tisztességes!" (önidézet)
A fenti narancsos kulcsszavak Orbán Viktortól származnak, no meg Obama szavai is: „a pénzügyi szektor hordáival kellett szembe szállni”!
(Nemrégen írtam le, hogy csak "feles" a banktörvény, tehát nálunk nem is kell szembe szállni a hordákkal, hanem csupán törvényt kellene módosítani.)
Ma alakult meg végre az új kormány, s a Kossuth téren nagyon várt Gonda Laci, hogy ne csak Orbán Viktor lehessen ma „Kossuth téri” hanem Mi is – akik kitartottunk közel 1500 napig –, s nem feledkeztünk meg a kötelességrõl. Sajnos hiába várt Laci, mert Csíksomlyón elfogyott a pénzem, így nem utazok és kénytelen vagyok írni. A forradalomról már értekeztem párszor, de újra leírom: erkölcsi forradalom kell, mert csak a jelenlegi erkölcstelenséget kell lerombolni, egyébként ma még elég lenne a rombolás nélküli közjogi harc, a szellemi megmérettetés. Valójában nem lenne itt szükség semmiféle fegyveres vagy kúltúrharcra akkor, ha a magyar értelmiség belátná, hogy: Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
Ma olvastam egy cikket, ahol egy újságíró barátom arról értekezett, hogy a kormány legitim, ha annak tekintjük az 1949. évi XX. hatalmi szabályzatot. Igaz, barátom azt is írta, hogy ez a magyar alkotmány, de sajnos ez már annyira beivódott a köztudatba, hogy szinte felesleges vitatkozni vele. Csak hát ez a probléma a közélettel is. Mindig ráhagyjuk a dolgokat, s nem mondjuk ki az igazat, mert ne szólj szám, nem fáj fejem! Mikor undorodunk már meg ezektõl, az aljas hazugságoktól és megalkuvásoktól? Mikor?
Az Országgyûlés ülése 11 órakor kezdõdött, s Orbán Viktor kijelölt miniszterelnök elõször a kormányprogram vitájában elhangzott kérdésekre válaszolt, majd a parlament egyetlen szavazással döntött az új miniszterelnök személyérõl és programjáról. 261 IGEN és 107 NEM. „A horizontunk csak a cipõfûzõnkig terjed”! Orbán Viktor ezzel a mondattal szeretné azt elérni, hogy felemeljük a fejünket!
Én már 2006. szeptember 18-án megtettem és kimondtam:
Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
Én már régen nem a cipõfûzõmet nézem, hanem a valódi magyar alkotmányt, amelynek a helyére ezt az ál-alkotmány szerû hatalmi szabályzatot helyezték elõször 1949-ben Rákosiék, majd 1989-ben az utódpárt – hatalom átmentésben sántikáló – prominensei.
Ja, hogy ez európai kitekintésû alkotmány?
Mondani persze mindent lehet, de a gyakorlatban nem vált be!
A régi közjogászaink a bevett jogokról beszéltek, s arra gondoltak, ami beváltotta a hozzáfûzött reményeket. Ez a szabályzat azonban nem váltotta be a hozzá fûzött reményét a népnek, hiszen Gyurcsány hazudhatott az egész országnak, magának a „Köztársasági Elnöknek” is, mégse történt semmi! Bezzeg a sötét középkorban! Ha mondjuk 1300-ban próbálkozott volna ezzel a technikával Fleto, valószínûleg a feje a kezében marad. „ A társadalmi szerzõdés kérdése létrejött a választásokkal, eddig elit paktumok voltak… de mostantól, az emberek akaratát kell ezeknek a paktumoknak tükröznie”! Idáig persze a politikai közbeszédben, még nem esett szó a lényegrõl, hogy:
Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
No és ezek után minden okos villamosvezetõ és biztonságiõr beleszólhat majd abba, hogy milyen legyen az alkotmányozás? Esetleg még Én is beleférnék a véleményezõk sorába?
Csak éppen a történelem évszázadai során kipróbált, megcsiszolódott jogelvek nem szólhatnak bele, hogy milyen is legyen az új hatalmi szabályzat?
Mert ugye az, amit maga hatalom alkot meg, az a törvény.
Az pedig, ami alapján a törvények készülnek, az alkotmány.
No már, ha ugyanaz készíti mindkettõt, akkor miért is hívják az Országgyûlés alsóházát törvényhozásnak? Valószínûleg azért, mert nem alkotmányozó, hanem csak törvényhozó! Olyan egyszerû ez.
Magyarországon minden hatalom a népé.
A nép pedig e hatalmát képviselõi útján, vagy közvetlenül gyakorolja.
No már most, ha övé a hatalom, akkor azt akár meg is tarthatná, és nem kellene feltétlenül képviselõre bízni, hiszen azok még ellopnák. (mennyi képviselõ lopott már eddig is!)
Ha pedig a nép úgy gondolja, akkor az elmúlt 20 év "elit paktumai" után nem bízik többé az elitben, és nem bízza rá az alkotmányozást?
No akkor mi történik? Ismét csõcselék leszünk?
Egyébként sem volt paktum jelezve a pártprogramban, amire pedig szavazott a nép.
Csak súlykoljuk tovább, hogy:
Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
Hû de idegesítõ már ez a mondat!
Ha nem alkotmány, akkor miért emlegetik alkotmányként?
Ráadásul törvénynek is hívják, de hogy lehet ez?
És miért nem visítanak ilyenkor a képviselõk?
Talán meg akarják ezzel is keverni az egyszerû embereket, akik nem értenek a joghoz?
Ráadásul ez a firkász (ez Én vónék!) még jobban összekutyul mindent, mert hatalmi szabályzatnak hívja.
De vajon miért teszi ezt, s miért akarja vissza a történelmi alkotmányt?
Mert a magyar történelmi alkotmány nem hatalmi szabályzat, hanem a bevált jog uralma!
Az új kormány miniszterelnöke, letette az esküt. A megválasztása után a Fidesz nagygyûlést tartott a Kossuth téren, ahol a pártelnök elõször beszélt kormányfõként. Szépen beszélt. A rendezvényen Semjén Zsolt és Kósa Lajos is beszédet mondott. Olyan szépeket mondtak. „ A jó kormányzáshoz, széles horizont kell”! Igen! Orbán Viktor valóban széles látókörû politikus, sõt a nagytekintélyû EU-s Néppártnak is az alelnöke, ami persze szép teljesítmény.
Vajon meglátja-e a széles látókörében, hogy a magyar történelmi alkotmány egy szükséges alap, amely nélkül nem tudunk élni, mert erre épült mindig a magyar élet?
Vagy inkább összeütnek egy neki most éppen megfelelõ új alaptörvényt, amit ismét alkotmánynak fognak hívni, s amely ismét csak hatalmi szabályzat lesz?
(Most már vicsorítva: )
Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
„mostantól a munka következik, tehát dolgozzunk együtt”!
Én jelentkezem a közös munkára! Szívesen dolgozom fizetség és hivatal nélkül is, csak végre oldjuk meg, hogy ne a bolsevikról globalistára alakított törvények maradjanak, hanem a régi beváltakhoz térjünk vissza!
Mert az lenne a szükséges és alkalomhoz illõ!
Ahogy Horthy és köre formálta 1920-ban.
Ne higgyük el, hogy a történelmi alkotmányról le kell mondanunk, hiszen az a mienk!
Követeljük vissza azt, ami a miénk és engedjük el azt, ami számunkra használhatatlan!
Az idegen érdekû és alkalmatlan 1949. évi XX. kerüljön végre a történelem szemétdobjára!
MERT: Az 1949. évi XX. törvény nem törvény és nem alkotmány, hanem hatalmi szabályzat!
Végül, hogy mégis kérjek valamit fizetségként!
Kérem ne feledjük el a kommunista rendszert BÛNÖS rendszernek kimondani, s a jogtalanságra alapozott jogokat végre megszüntetni!
Ez lesz a valódi szerénység, a valódi alázat és a várva-várt erkölcsi forradalom! Én csak ennyit kérek!
Utóirat:
Összesen 2321 milliárd forintot, azaz 11,6 milliárd dollárt kell kamatként 2010-ben megfizetnünk azért a hitel összegekért, amit a jelen bûnös rendszer: az Antall-Horn-Medgyessy és Gyurcsány-kormányok felkarmoltak. (ja még a Kádárék is besegítettek!)
Vajon miért kell ezt megfizetni, hiszen illegitim államok, illegitim kormányai vették fel?
Inkább a gyermekeink jövõjét áldozzuk fel, csak megkapják a kamatokat az illegitim kormányoknak hitelezõ – felelõtlen és hazardírozó – bankok, profitéhes gazdái?
Szeged, 2010-05-30 Dr. Bene Gábor S.